Data Engineer

praca it: etat dla WSoft / Rzeszów

Tagi: big data sql etl projektowanie

Szukamy dodatkowej pomocy, pozytywnych pasjonatów branży IT, którzy mogliby pomóc Nam przy rozwoju nowych, zaawansowanych projektów.

Poszukiwane umiejętności:

- doświadczenie w przygotowywaniu infrastruktury „Big Data” do analizy przez naukowców zajmujących się danymi
- umiejętność projektowania, budowania, integrowania danych z różnych zasobów i zarządzania tymi danymi
- optymalizacja wydajności ekosystemu „Big Data”
- umiejętność sprawnego poruszania się po bazach danych: PostgreSQL, MongoDB, Cassandra, czy silnikach wyszukiwania np. Elasticsearch
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego

Bonusowe umiejętności:
- doświadczenie w uruchamianiu ETL (Extract, Transform and Load) na dużych zestawach danych
- znajomość: Hadoop, MapReduce, Hive, Pig, Transmisja danych, NoSQL, SQL, programowanie
- umiejętność sprawnego korzystania z dystrybucji Linuxa opartych na Debian (głównie Ubuntu)
- umiejętność gry w Fifę, Mortal Kombat lub piłkarzyki

Oferta:

- umowa o pracę / kontrakt w pełnym (lub częściowo) wymiarze godzin (dostępność 9:00-17:00 lub 8:00-16:00)
- atrakcyjne wynagrodzenie (zależy od Twoich umiejętności – dogadamy się)
- pierwsza umowa – 1 miesiąc (tzw. okres próbny), następna 6 miesięcy, a później to już standardowo dłuższe okresy
- można częściowo pracować z domu (zdalnie) oraz z Nami w biurze (w Rzeszowie)
- praca w międzynarodowym zespole (głównie kraje UE)
- możliwość rozwijania języka angielskiego (np. rozmowy slack, dokumentacje itp.)
- nie trzeba się niczego obawiać, tutaj na miejscu pomożemy z organizacją oraz niezbędnymi formalnościami
- relaksujemy się przy PS4 lub piłkarzykach
- mamy fajne biuro (niedaleko dworca PKP)
- a atmosferę w pracy można określić jako przyjemną i luźną

Opis stanowiska:

- realizacja projektów z Naszym zespołem od danych (programiści, analitycy danych, oraz inżynierowie DevOps)
- proponowanie rozwiązań, które mogą być wykorzystywane do raportowania lub analizy przez naukowców danych
- koncentrujesz się bardziej na projektowaniu i architekturze, nie oczekujemy od Ciebie znajmości uczenia maszynowego lub analizy dużych zbiorów danych

PS. Szukamy osoby przynajmniej ze średnio-zaawansowaną wiedzą w temacie.

W imieniu całego zespołu dziękuję za zainteresowanie i miło będzie Cię poznać.

Poleć znajomemu
Opublikowana 2019-04-03
Wyświetlona: 6910 razy